19.01.2019, 05:47
World Ukraine War News of Azov Video Events CK Azov About Azov Media about us National Corpus Articles
Archive
16:24 07.11.2015

«АЗОВ – НАШЕ СПІЛЬНЕ ТВОРІННЯ: ВІД «ЧОРНИХ ЧОЛОВІЧКІВ» ДО БОЄЗДАТНОГО ПОЛКУ» - ХОРСТ, КОМАНДИР 4 СОТНІ

До війни Хорст був оперуповноваженим карного розшуку у Феодосії, та після окупації, не зрадивши присязі, поїхав боронити Україну від загарбників на схід. Він і його друзі з організації «Патріот України» стали членами Чорного Корпусу, а пізніше – батальйону та полку АЗОВ. Хлопці взяли до рук зброю та єдиним рухом виступили проти ворога.

Сьогодні Хорст - командир четвертої сотні полку АЗОВ. Він ділиться своїм досвідом з новобранцями, готує справжніх воїнів, а також зі своїм підрозділом бере участь в акції «Блокада Криму».

- Чим ти займався до війни? Коли зрозумів, що треба йти воювати?

До війни я жив у Криму, працював. Був оперуповноваженим карного розшуку у місті Феодосія. Після того, як у себе під будинком побачив російський БТР, зрозумів, що треба діяти, протистояти. Великим розчарування для мене стало, що у Криму так і не почались якісь активні дії та активний супротив окупантам. Тому після так званого референдуму я був вимушений їхати в Україну. Вже тут я приєднався до Чорних чоловічків, а далі вже і батальйону та полку АЗОВ.

- При звільненні Маріуполя у тебе було поранення, можеш розповісти про це?

Точно вже не пам’ятаю назву тієї вулиці, по якій ми рухались вперед. Там зайшли у двір. Повинна була виїжджати ЗУшка, щоб відкрити вогонь по будівлі з сепаратистами. Я бачив, що з одного вікна по нам ведуть вогонь. Вирішив прикрити нашу установку, щоб нічого не трапилось. Виліз на дах і раптом поряд влучила куля, уламок від якої потрапив мені у голову.

- Розкажи про випадок, коли при першій вилазці у Маріуполь куля пролетіла прямо над твоєю головою, що було тоді?

Так, пам’ятаю ту ситуацію. Тоді у нас була розвідка боєм. Я, ще один побратим та Андрій Білецький рухались по вулиці коротким кроком – від сховища до сховища. Я трохи загальмував, не добіг до сховища, і буквально у декількох сантиметрах над моєю головою пролетіла куля снайпера. Потім, до речі, ми в аеропорту зустрілись з тим ворожим ДНРівським снайпером. Його затримали СБУшники. Тоді мені вдалося з ним навіть поспілкуватися. Тепер він, напевно, десь сидить чи, можливо, його вже обміняли на когось з полонених.

- Твої колеги також були проти вторгнення Росії у Крим? Знаємо, що багато правоохоронців з Криму, на жаль, зрадили присязі на вірність Україні…

Багато-небагато, це вже справа зрадників. В АЗОВі були окрім мене ще двоє колег з Криму. Один, на превеликий жаль, загинув взимку цього року.