19.01.2019, 06:17
World Ukraine War News of Azov Video Events CK Azov About Azov Media about us National Corpus Articles
Archive
14:51 05.11.2015

ШИРОКИНСЬКА ОПЕРАЦІЯ ЗІ СПОГАДІВ БІЙЦІВ АЗОВУ

ШИРОКИНСЬКА ОПЕРАЦІЯ ЗІ СПОГАДІВ БІЙЦІВ АЗОВУ

Ми продовжуємо цикл історій та розповідей від військових, зокрема азовців, про найнезабутніші моменти під час бойових дій в селищі Широкиному.
ЗІ СПОГАДІВ ГАЛА:

Боєць відповідальний за всі свої вчинки та дії. Але коли він ще й командир роти, то відповідальність на його плечі лягає за всі дії побратимів, якими він керує.

«Якщо бій в с. Комінтерновому був спланований, то дії та рішення під час Широкинської операції були більш спонтанними», - згадує тепер вже начальник штабу піхотного батальйону – Гал.
Будучи на той час ротним та ведучи 3-тю роту в бій, Гал брав на себе неабияку відповідальність, адже хлопці були зморені боями в селищі Комінтернове та бойовим чергуванням в Лебединському.

Треба було знати та розуміти кожного бійця, особливо в ту мить, коли віддаєш накази: «Ми йшли в бій, 3-тя рота вийшла на підкріплення другій. До настання ночі ми були введені в Широкине. Тоді операцією по обороні керував Кірт».

«Повна відсутність підтримки від командування сектору М», - неодноразово наголошує Гал у своїй розповіді про бойові операції АЗОВу.

І це вже не дивує, бо «толерантність» Сектору і тоді, і зараз дорівнює величезним втратам з боку українських захисників.

«У той час, коли сєпари буквально рівняли із землею поселення, нам не надали обіцяного артилерійського підкріплення. Артилерія ЗСУ била не туди, не вчасно, хоча координати надавались, а кожна секунда могла врятувати життя тоді полеглих наших бійців» - упевнений Гал.

Зрозуміло, що командири не будуть пригадувати смішні історії та окремі епізоди…Бо вони пам’ятають всіх, і в їх спогадах лише переживання за тих, хто став новою родиною. За тих, кому віддають наказ.

Більше цікавих історій читайте в полковій газеті «Чорне Сонце»