19.01.2019, 06:11
World Ukraine War News of Azov Video Events CK Azov About Azov Media about us National Corpus Articles
Archive
14:30 04.11.2015

ШИРОКИНСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ. Розповіді бійців АЗОВу

ШИРОКИНСЬКА НАСТУПАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ. Розповіді бійців АЗОВу

Ми продовжуємо цикл спогадів та розповідей бійців АЗОВу про війну та бойові дії в Широкиному. Цього разу спогад від бійця 3 сотні полку АЗОВ ЧОКА.

ЗІ СПОГАДІВ ЧОКА :

В атаку на «Спартані»!

«Наш «Спартан» йшов в атаку попереду» - розповідає Чок про Широкинську наступальну операцію 14 лютого. Ввечері була команда йти у наступ і дійти аж до школи (аби наблизитися до позицій терористів).
Лунали обіцянки – з 15го буде перемир’я, тож «верха» віддали наказ – ніякої арти в допомогу. Азовці тоді розуміли, - підуть в бій, як на вірну смерть.
«Ковбой, що був взводним, сказав іти в атаку. І пішов першим. І всі хлопці за ним» - пригадує Чок. Вони зайшли в село на першу вулицю. Разом з Чоком в «Спартані» були Молоко і Одін, з обох боків – піхота. Йшли по вулиці «Совецкой», бачили, як обабіч стоїть підбите БМП, коло нього зкупчилися і курять сєпари.
Як тільки опинилися посередині вулиці, з будівель, що розташовувалися по обидві сторони почали стріляти.

«Досі пам’ятаю червоні вогні. Стріляли з РПГ. Перелетіло зліва та трохи вище машини» - розповідає Чок. А потім «летіло» з АГСів та підствольників… З’являлися перші поранені.

Наказали відходити. «Декількох забрав на евакуацію. А от Ковбой відмовився, не дивлячись на поранення. Мав лишатися зі своїми до останнього» - розповідає Чок. Він усю ніч забирав 200тих і 300тих. Серед них були як бійці Азову, так і Донбасу. Подекуди місця в машині не вистачало і доводилося складати спочатку 200тих, а зверху 300тих побратимів, аби якомога скоріше відвезти туди, де їм допоможуть. Чок довозив їх до блокпосту, або передавав медикам по дорозі.

«Вся увага тоді була зосереджена на дорозі» - розказує Чок, - «Але й досі вночі сняться сни про побратимів і про ту ніч».

Це була ніч перед так званим обіцяним перемир’ям, коли ворог і не думав відступати з чужої землі. Тоді відважний Ковбой вів бійців на визволення своєї землі. Ніч, коли на «Спартані» Чок рятував поранених побратимів.

Більше цікавих історій з спогадів бійців полку АЗОВ читайте на сторінках полкової газети «ЧОРНЕ СОНЦЕ».