16.07.2018, 02:00
World Ukraine War News of Azov Video Events CK Azov About Azov Media about us National Corpus Articles
Archive
12:56 06.11.2015

Китайці вирішили розмножуватися

Китайці вирішили розмножуватися

Центральний комітет Комуністичної партії Китаю відмовився від більш ніж 30-річної політики щодо народжуваності. Ліміт на одну дитину скасований.

Сучасному європейцеві складно уявити собі ситуацію, в якій держава законодавчо забороняла би здоровим і законослухняним громадянам народжувати дітей. По-перше, якщо про право жінок на аборти й існують якісь суперечки, то репродуктивне право жінки однозначно сприймається як невід'ємне, а по-друге, такої проблеми як перенаселення для ситої Європи вже давно не існує. Проте в деяких країнах, що розвиваються, така практика має місце. Китай - та країна, з якою насамперед асоціюється політика обмеження народжуваності.

Ще в середині XX ст. Комуністична партія Китаю вирішила, що величезна кількість людей перевантажує земельні, водні та енергетичні ресурси країни і, керуючись логікою своєї абсурдної ідеології, з усіх можливих шляхів вирішення даної «проблеми», про яку мріяло би багато країн Заходу, вибрала політику обмеження народжуваності китайців.

Найгрунтовніша кампанія з регулювання народжуваності в Китаї, що отримала назву «одна сім'я - одна дитина», розгорнулася з 1979 р. Її мета полягала в скороченні чисельності населення до 1,2 млрд. людей до 2000 р. І хоча досягти цієї статистики Піднебесній так і не вдалося (офіційні цифри до початку нового тисячоліття становили 1,62 млрд.
жителів), середня кількість дітей, народжених однією жінкою протягом життя, в Китаї знизилася з 5,8 до 1,8. Згідно з офіційною статистикою, програма допомогла запобігти більш ніж 400 млн. народжень.

Стримуюча демографічна політика обернулася для країни гендерним дисбалансом (усі стали народжувати тільки хлопчиків), процвітанням кустарних абортів і зростанням числа «мертвих душ» - громадян, які від народження до смерті не мали жодного документа.

Але, що набагато важливіше - в останні роки одним із результатів політики обмеження народжуваності в Китаї стало скорочення чисельності працездатного населення, що загрожує задушити зростання другої за величиною економіки в світі. Це вже не могло не стурбувати уряд, і після приходу до влади в 2013 р. нового покоління китайського керівництва на чолі з Сі Цзіньпіном було оголошено про пом'якшення демографічної політики, що, в підсумку, й сталося.

Фактично в останні роки ліміт на одну дитину поширювався лише на третину населення. Мати більше дозволялося представникам етнічних меншин, батькам, що є єдиними дітьми в своїх родинах, а також багатьом сільським жителям, якщо перша народжена у них дитина - дівчинка. Тепер народжувати двох дітей без необхідності сплачувати великі штрафи
дозволено кожній родині.

Навряд чи заголовки з цією новиною займуть перші сторінки всієї світової преси, а шкода. Важко переоцінити значення події. Адже друга економіка світу давно вже кинула негласний виклик першій, а тепер Червоному Дракону вже ніщо не завадить розправити крила.

Втім, турбуватися насамперед варто не США, а північним сусідам Китаю. Про що тепер думають у Кремлі нам, звісно, невідомо, але, судячи з усього, там, як і раніше, плекають надію на вічну дружбу з китайськими «братушками», і, зрозуміло, окупаційна путінська влада не вважатиме можливим проінформувати населення Російської Федерації в основних ЗМІ про те, що їм вже давно пора вчити мову майбутніх господарів.