16.07.2018, 02:05
World Ukraine War News of Azov Video Events CK Azov About Azov Media about us National Corpus Articles
Archive
15:52 07.11.2015

Приватизація України. Кому вигідно і що робити нам?

Чинність постанови Уряду України «Про проведення прозорої
і конкурентної приватизації в 2015 році» продовжено на 2016 рік. Що примітно, рішення пояснюється винятково технічними
причинами. Справа в тому, що уповноважені органи не передали всі активи в Фонд Державного Майна України, а також досі не були ухвалені всі законодавчі зміни, необхідні для початку приватизації. Про причини, що завадили вчасно виконати роботу, необхідну для початку здійснення приватизації, можна тільки здогадуватися. Навряд чи буде переконливим пояснення, що на всі процедури не вистачило часу. Коли питання стосується переділу власності, чиновники здатні проявляти чудеса неймовірної вправності. Швидше за все, поки остаточно не визначено склад нових власників, а з тими, що є, відсутній компроміс щодо ціни власності, яка підлягає приватизації.

Відповідь, кому належатиме Україна завтра, дав сам прем'єр-міністр Яценюк у липні цього року, однозначно висловившись, що Уряд хоче, щоб у приватизації брали участь винятково
іноземні інвестори. Така вибірковість не може не викликати
обурення, хоча б навіть з тієї причини, що Уряд зобов'язаний
гарантувати рівноправний доступ до приватизації всіх добропорядних учасників, не спрощуючи підхід до позиції, що раз інвестор іноземний, то значить ефективний. Світовий досвід говорить, що іноземні інвестори - це люди, які вміють рахувати свої гроші, які вміють продавати на піку вартості, а купувати по розпродажними цінами. Це, в свою чергу, змушує задуматися, чи не свідчить відстрочка приватизаційних процесів про те, що попереду нас чекає подальше падіння економічних показників і знецінення вартості реального сектору України.

І справді, всі експерти сходяться на думці, що за підсумками 2015 року ВВП України впаде на 15% по відношенню до 2014 року, інфляція перевалить за 50%, держборг з 70% зросте до 95% ВВП. Все це, на тлі назріваючої політичної кризи, що випливає з імовірного розвалу коаліції у Верховній Раді і нових виборів у березні 2016 року, повинно призвести до подальшого розорення промислових підприємств України та падіння їхньої ринкової вартості до рівня, коли фінансові ділки зможуть вигукнути: «Треба брати!»

Викликає сумніви, які цілі ставлять перед собою члени Уряду:
долучитися до приватизаційних процесів за вигідними цінами через, наприклад, офшорні компанії; зробити приємне іноземним партнерам, продавши їм задешево українські підприємства, чи, все-таки, привести в українську економіку ефективних власників.

Ми вважаємо, що неприпустимо латати дірки в бюджеті за рахунок тотального розпродажу державної власності. Треба, насамперед, зробити ставку на дрібний і середній бізнес, запровадивши для нього державні програми з кредитування, знизивши податки і зменшивши ціни на енергоносії. Що ж стосується енергоносіїв, то необхідно на державному
рівні розробити план з розвитку альтернативної енергетики.
Наприклад, Данія 25% енергії отримує за рахунок вітроенергетичних установок. Одночасно потрібно прискореними темпами розвивати видобуток власного газу й вугілля. Ці заходи дадуть змогу різко скоротити вартість
енергоносіїв і зменшать відтік валюти з країни, адже щороку
мільярди доларів витрачаються тільки на оплату російського
газу.Частина цих мільярдів потім повертається до нас у вигляді
проплачених терористів-«ополченців». Боротьба з корупцією має вестися значно рішучішими темпами, антикорупційне законодавство має бути нещадним.

Аби допомогти владі справлятися з задачами національних
інтересів, ми зобов'язані самі йти у владу, не чекаючи, поки країна, покладаючись на старання політиків з телевізора, наступить на старі граблі. Інакше чим ми відрізняємося від балакунів, цілодобово не задоволених усім навколо, але не здатних зробити хоч що-небудь, аби змінити навколишній недосконалий світ?