23.07.2018, 11:09
World Ukraine War News of Azov Video Events CK Azov About Azov Media about us National Corpus Articles
Archive
15:13 06.11.2015

ТІ, ЩО НЕ МАЮТЬ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Інженерно-саперний підрозділ з’явився в АЗОВі одним з перших, але спочатку він мав зовсім інші задачі – бійці займалися зачистками. На завдання йшов штурмовий підрозділ, який мав звільняти самі пункти від сепаратистів. Потім, восени 2014 року робота сотні перейшла в інше русло. Почалася позиційна війна.

Командир інженерно-саперної сотні Кучерявий каже: «З’явився перший блок-пост – дали кусок землі і сказали: «Хлопці, будуйте». Ми відповідно почали вже будувати. Це був блок-пост 14А. Спочатку будували ми, грузини допомагали, потім ресурсами місто допомагало. У результаті грузини пішли десь на інше місце, і ми зрозуміли, що треба створювати свій підрозділ, який має займатися фортифікацією. Питання вже йшло позиційне, що потім довела і Широкинська операція, і решта».

Першим кроком інженерно-саперної роти стало будівництво блок-поста 14А. Його бійці розгортали, будували, злагоджували і «набивали гулі» власними силами, тоді ще зовсім малими. Спочатку для цієї роботи полк виділяв штрафників, але було зрозуміло, що штрафники не можуть виконувати цю роботу гарно, бо не мають хисту та бажання. Тим не менш, з часом сформувався вузький колектив, який виконував ті чи інші задачі. Техніку для виконання отримували комунальну. Приватна фірма надавала свою техніку – бійці інженерно-саперної сотні приїжджали на місце і будували укріп райони.

За словами Кучерявого, зараз набирається інженерно-саперний підрозділ. Його завдання буде полягати не тільки у створенні будівних споруд. Є технічний підрозділ – це є техніки (водії екскаваторів), щоб створювати ті ж самі оборонні рубежі. Є інженерно-саперний підрозділ. В його завдання входить створення загороджень – маються на увазі колючки, МЗП-шки з єгози, а також мінування і розмінування.

Продовження статті читайте у черговому номері (22) полкової газети "Чорне Сонце"