23.07.2018, 11:16
Світ Україна Війна Новини Азову Відео Заходи ЦК Азов Про Азов ЗМІ про нас Національний корпус Статті
Архів
14:08 02.11.2015

«Азов» націлився на Крим

«В час, коли зовнішній агресор на Донбасі тимчасово заспокоєний, ми вирішили повністю переключитися на звільнення Криму», — голова Цивільного корпусу «Азов» — Крим Станіслав Краснов.

Початок створення кримського цивільного корпусу «Азов» припав на старт торгівельної блокади Криму. Тепер на Чонгарі стоять армійські палатки «Азову», а вчорашні бійці охороняють блок-пости на адмінкордоні з Кримом. У другій половині жовтня в Києві мала відбутися презентація кримського осередку цивільного корпусу «Азов», але пізніше її перенесли на невизначений термін. Голова Цивільного корпусу «Азов» — Крим Станіслав Краснов розповів QirimInfo про товаришів, які вже не воюють, але тим не менш ставлять за мету звільнити окупований Крим.

 

Про юридичне становище ЦК

Цивільний корпус «Азов» - це громадська організація, яка була створена в липні 2015 року. Вона покликана збирати в своїх лавах тих добровольців, які вже пройшли фронт і не беруть участь в бойових діях чи займаються громадською діяльністю. Або тих хлопців, які не можуть офіційно служити в «Азові». Наприклад, громадян інших країн чи хлопців, в яких є проблеми з документами. ЦК покликаний на вирішення цивільних задач, незбройних, які «Азов» вирішувати не може.

Кримський осередок цивільного корпусу «Азов» почав створюватися два місяці тому, але він не може вважатися створеним остаточно поки не пройшла презентація. Ми поки не хочемо її проводити у зв’язку з блокуванням адмінкордону з Кримом. Ми вже займаємося іншими темами і хочемо провести велику презентацію по всім моментам, що були зроблені, і розказати про себе.

Про створення ЦК «Азов» — Крим

В серпні-вересні 2014 був створений окремий 44-й батальйон «Крим» при збройних силах України. При ньому була військова частина В-2440, де я був командиром цього батальйону. Тобто ми, як кримчани, ініціативна група хлопців, які пройшли Майдан та початкові стадії АТО, виключно як добровольці без будь-якого статусу. На той час ми звернулися до міністра оборони і попросили створити для кримчан батальйон в складі збройних сил. Він був створений, ми рік провоювали успішно. Я особисто з нашими хлопцями був в Пісках під донецьким аеропортом. Деякі наші хлопці були також в самому донецькому аеропорту. Вже пройшов рік, більшість хлопців демобілізувалися. Гострота військових дій в зоні АТО зменшилася.

Та функція і місія, для якої ми створювали батальйон, - це, перш за все, звільнення Криму, - вона стала для нас дуже актуальною. Коли зовнішній агресор на Донбасі тимчасово заспокоєний, ми вирішили переключитися повністю на звільнення Криму. І якраз ми зустрілися з нашими друзями з полку «Азов» і знайшли з ними повністю спільне бачення по звільненню Криму. І вирішили створити в складі цивільного корпусу «Азов» при полку «Азов» осередок, який би займався виключно питаннями Криму. Якраз дуже вчасно почалася блокада Криму, яка організована громадськими активістами, і ми до неї долучилися. Я долучився до неї 24 вересня, а вже з 26 числа повний склад нашого цивільного корпусу.

Цивільний корпус «АЗОВ» — Крим на блокпосту

Плани на майбутнє

В Азові взагалі воює дуже багато кримчан. Командир 4-ї роти полку «Азов» Сергій «Хорст» сам з Феодосії. Ми з ними домовилися, що вже найближчим часом на основі всіх кримчан, які є в «Азові», буде створений якийсь батальйон в складі бригади «Азов» або може на початку рота в складі полка «Азов».

 

Про можливі проблеми для рідних в Криму

Є така ситуація (тиск на рідних, що залишилися в Криму — ред). Вирішити її поки що неможливо. Є багато кримчан у нашому складі, вони не афішують себе. Ми намагалися під час служби нашого батальйону «Крим» в зоні АТО не робити ніяких відео чи фото, щоб не показувати хлопців та їх обличчя. Тому що більшість таки не змогла вивезти сім’ї з окупованої території по ряду певних причин. Здебільшого з побутових та економічних.

Зараз є декілька хлопців, в яких є такі самі проблеми як в мене. В Криму проводяться обшуки, заводять кримінальні справи. Не припиняється тиск на моїх батьків. Півтора місяці тому в мене вдома був обшук по новій кримінальній справі. Так майже кожні 2-3 тижні до мене додому відбуваються візити з боку ФСБшників, колишніх СБУшників-зрадників. Чи з боку поліції, колишньої міліції, чи взагалі з боку податкової. Обов’язково вони приходять і тиснуть на моїх батьків. Вони зараз знаходяться на підписці про невиїзд з Криму у зв’язку з тим, що вони ніби свідки у справах проти мене. Фактично їх там тримають в заручниках.

Але я розумію, що цю ситуацію не можна замовчувати, а навпаки потрібно підіймати увесь час. Якщо її замовчувати, то буде тільки гірше.

http://krymsos.com/ru/news/azov-natselilsya-na-krym/

Теги
Персона
Андрій Білецький Барак Обама Батя Денис Поліщук Джон Керрі Едуард Юрченко Ігор Олегович Кадиров Клименко Ленін Ляшко Меркель Олег Петренко Олександр Маслак Порошенко Пушилін Путін Савченко Шеремет Станіслав Краснов Стрєлков Владислав Сурков Захарченко
Тематичні
архітектура біженці брати наши менші депутати фемінізм Іду на Ви книги культура метро мусульмани Наука прогрес Річниця звільнення Маріуполя самосуд совок турнір Вибори
АТО
АТО ДНР фронт ЛДНР ЛНР Окупація сепаратизм спецназ Світлодарська дуга тероризм
Геотеги
Нідерланди Австрія Білорусь Британія Данія Фінляндія Франція Француз Голандія Італія Канада Казахстан Молдова Москва Німеччина Париж Польща РФ Росія Швеція Швейцарія США Стамбул Туреччина Україна Європа Євросоюз
Організація
підсумки року Айдар Азов беркут ЦК Азов Джура ІДІЛ КМДА ЛГБТ НАТО ОБСЄ ООН ОПЕК ПАРЭ Північний Корпус Полк АЗОВ СБУ Східний Корпус Табір Азовець Український вибір ЮНЕСКО ЗСУ
Спорт
футбол Сильна Nація
Україна
Авдіївка Бахмут Бердянськ Черкассы Чернігів Чернівці Дніпро Донбас Донецьк Харків Херсон Хортиця Івано Франківськ Київ Київщина Коблево Конотоп Краматорськ Кременчуг Крим Львів Макіївка Мар'янка Маріуполь Мелітополь Миколаїв Одеса Полтава Рівне Широкине Слов'янськ Вінниця Закарпаття Запоріжжя
Загиблі бійці
Амброс Береза Cіф Дюс Ратібор Світляк
ЗМІ
A-Radio