20.07.2018, 23:43
Світ Україна Війна Новини Азову Відео Заходи ЦК Азов Про Азов ЗМІ про нас Національний корпус Статті
Архів
20:09 12.08.2017

«Хитра» політика влади веде до зубожіння українців

Економічна політика влади в Україні веде до зубожіння українців. Більше половини українців живуть за межею бідності, понад 20 мільйонів українців витрачають в день менше 49 гривень. При цьому українська родина витрачає на продукти харчування 50-60% своєї заробітної платні. Для прикладу, у Німеччині в місяць витрачають на продукти та безалкогольні напої 12% від доходів, британці – 9%, литовці – 25%.

Такий великий відсоток витрат на продовольчі товари пояснюється не бажанням українців добре поїсти, а низьким рівнем заробітної платні та високими цінами на товари, які входять до споживчого кошику. Незважаючи на дуже низький рівень середньомісячної заробітної плати в Україні (227 євро), в порівнянні з країнами Європи, ціни на окремі товарні позиції в нашій країні значно вищі.

Споживчий попит в Україні сприяє підвищенню цін. Чергове здорожчання товарів, в першу чергу продовольчих, очікує українців восени. Раніше у НБУ заявляли, що стрімке відновлення споживчого попиту, додатково простимульоване збільшенням бюджетних витрат та пенсійних виплат в другому півріччі 2017 року, створює ризик посилення фундаментального тиску на ціни та впливає на курс національної валюти.

Загалом, споживчий попит є провідним фактором економічного росту індустріальних країн. Його вплив значно більший у країнах, де доволі обмежений потенціал внутрішнього ринку виробничих товарів, як то в Україні. Активний споживчий попит створює передумови для збільшення зайнятості, створення додаткових робочих місць та розвитку підприємств, економічна діяльність яких стимулюється попитом населення. Проте в Україні такого процесу зростання виробництва не спостерігається.

З одного боку, маємо монополізм та інтегрованість (нерозділеність виробництва) агрохолдингів, з другого боку, низький рівень технологій не дає українським товарам бути конкурентними в промисловому виробництві що сприяє збільшенню імпортної продукції. Такі тенденції є негативними для економічного становища простого українця, який стає все біднішим. Збагачуються олігархи-монополісти в аграрному, енергетичному та металургійному виробництві. Ніякі реформи не діють у наскрізь корумпованій економічній системі.

Інститут суспільно-економічних досліджень у своєму макроекономічному прогнозі на 2017 рік попереджав, що надмірне прискорення інфляції на основі «розігріву» споживчого ринку призведе до гальмування державної економічної активності в цілому; це обумовить збереження відчутних курсових коливань. Скорочення обсягів експорту і, як наслідок, скорочення валютних вкладень в економіку України є основним фактором девальвації гривні.

Підвищення пенсій в Україні у 2017 році заплановане на жовтень, зарплати зростуть із січня 2018 року. Мінсоцполітики переконане, що добробут українців зростає. Проте реальність показує зворотне.

Зокрема, у липні почали дорожчати «соціальні» продукти. Уряд прийняв рішення скасувати державне регулювання цін (продавці не мали права ставити надбавки вище 15%) на цю групу, зокрема, на борошно, хліб, варену ковбасу, крупи, яйця, соняшникову олію, молоко. Після скасування регулювання ціни залежатимуть від ситуації на ринку. А ринок є ринок, і навряд чи він не скористається шансом на підвищення цін, який буквально пливе йому в руки.

А з осені планується зменшення кількості людей, які користуються субсидіями. Мінсоцполітики пояснюється це «зростанням доходів населення у той час, коли ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги суттєво не підвищуються».

І нарешті, разом із зарплатами ростиме і єдиний соціальний внесок, що є додатковим навантаженням для працюючих підприємств. Незважаючи на проголошену позицію Мінсоцполітики, прямої залежності між підвищенням ставок та виведенням зарплати з тіні не існує. Навпаки, як доведено досвідом попередніх років, при збільшенні податкового тиску середньостатистичний український підприємець радше пришвидшить свій відхід в тінь, аніж легалізує виплати найманим працівникам. Або скоротить кількість працівників.

Формально, уряд України робить заходи для покращення економічного становища, підіймаючи мінімальний рівень заробітних плат та пенсій. Але фактично, ці заходи, не підкріплені розвитком українського виробництва, позбавляють соціально незахищених українських громадян державної підтримки. З другого боку, покладають занадто великий тягар на працюючу (невелику) частину українців.

Ірина Боднар-Коваленко

Теги
Персона
Андрій Білецький Барак Обама Батя Денис Поліщук Джон Керрі Едуард Юрченко Ігор Олегович Кадиров Клименко Ленін Ляшко Меркель Олег Петренко Олександр Маслак Порошенко Пушилін Путін Савченко Шеремет Станіслав Краснов Стрєлков Владислав Сурков Захарченко
Тематичні
архітектура біженці брати наши менші депутати фемінізм Іду на Ви книги культура метро мусульмани Наука прогрес Річниця звільнення Маріуполя самосуд совок турнір Вибори
АТО
АТО ДНР фронт ЛДНР ЛНР Окупація сепаратизм спецназ Світлодарська дуга тероризм
Геотеги
Нідерланди Австрія Білорусь Британія Данія Фінляндія Франція Француз Голандія Італія Канада Казахстан Молдова Москва Німеччина Париж Польща РФ Росія Швеція Швейцарія США Стамбул Туреччина Україна Європа Євросоюз
Організація
підсумки року Айдар Азов беркут ЦК Азов Джура ІДІЛ КМДА ЛГБТ НАТО ОБСЄ ООН ОПЕК ПАРЭ Північний Корпус Полк АЗОВ СБУ Східний Корпус Табір Азовець Український вибір ЮНЕСКО ЗСУ
Спорт
футбол Сильна Nація
Україна
Авдіївка Бахмут Бердянськ Черкассы Чернігів Чернівці Дніпро Донбас Донецьк Харків Херсон Хортиця Івано Франківськ Київ Київщина Коблево Конотоп Краматорськ Кременчуг Крим Львів Макіївка Мар'янка Маріуполь Мелітополь Миколаїв Одеса Полтава Рівне Широкине Слов'янськ Вінниця Закарпаття Запоріжжя
Загиблі бійці
Амброс Береза Cіф Дюс Ратібор Світляк
ЗМІ
A-Radio