27.05.2018, 02:32
Світ Україна Війна Новини Азову Відео Заходи ЦК Азов Про Азов ЗМІ про нас Національний корпус Статті
Архів
20:07 15.02.2017

Кримська “зрада” Дональда Трампа

Трамп знову зрадив сподівання українських борців проти “правого популізму”. Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що президент США наполягає на поверненні Криму Україні.

За всіма законами вигаданого ліво-лібералами жанру Трамп мав робити одну поступку Росії за іншою. Але, як бачимо, сталося зовсім інакше.

В особливо незручному становищі опинилися українські мейнстрімні ЗМІ та “аналітики”. Сам факт обрання Трампа і його дії ось вже четвертий місяць викривають заангажованість і грубу непрофесійність українських творців суспільної думки. Але в незручному становищі опинилися не лише вони, але й влада.

Позиція Вашингтону ставить Порошенка перед необхідністю мати чіткі плани і приймати вольові рішення. Київ нарешті має вийти з зони комфорту і зайнятися тим, чим мав займатися ще з 2014 року. Чи зважиться він на це? Існують великі сумніви.

По-перше, бракує політичної волі. По-друге, Київ занадто застряг у своїй дотеперішній дипломатії, в якій йому доводиться займати підлегле становище відносно Берліну.

Нинішня позиція Білого дому дозволяє Україні вдало поєднувати дипломатію і методи ведення гібридної війни (а це не лише бойові дії, але й розвідувально-диверсійна діяльність, інформаційна війна, засоби економічного тиску).

Україна має нарешті вийти з нормандського формату переговорів, перестати бути заручницею зовнішньої політики Німеччини. Натомість необхідно включити до переговорів США та найближчого сусіда — Польщу, яка станом на сьогодні є антиросійським щитом Центральної Європи.

Водночас, варто вдатися до практичних дій невійськового характеру. Насамперед ідеться про повну економічну та інфраструктурну блокаду окупованих частин Донбасу і Криму, а також інформаційний вплив на окупованих територіях.

Сьогодні можемо з упевненістю говорити, що для Трампа українсько-російський конфлікт є сферою відстоювання міжнародного престижу і впливу США Але якщо на Банковій не прагнутимуть відновити територіальну цілісність країни, а лише імітуватимуть це прагнення, Вашингтону набридне допомагати тим, хто сам собі не допомагає.

Дмитро Сулима

Теги
Персона
Андрій Білецький Барак Обама Батя Денис Поліщук Джон Керрі Едуард Юрченко Ігор Олегович Кадиров Клименко Ленін Ляшко Меркель Олег Петренко Олександр Маслак Порошенко Пушилін Путін Савченко Шеремет Станіслав Краснов Стрєлков Владислав Сурков Захарченко
Тематичні
архітектура біженці брати наши менші депутати фемінізм Іду на Ви книги культура метро мусульмани Наука прогрес Річниця звільнення Маріуполя самосуд совок турнір Вибори
АТО
АТО ДНР фронт ЛДНР ЛНР Окупація сепаратизм спецназ Світлодарська дуга тероризм
Геотеги
Нідерланди Австрія Білорусь Британія Данія Фінляндія Франція Француз Голандія Італія Канада Казахстан Молдова Москва Німеччина Париж Польща РФ Росія Швеція Швейцарія США Стамбул Туреччина Україна Європа Євросоюз
Організація
підсумки року Айдар Азов беркут ЦК Азов Джура ІДІЛ КМДА ЛГБТ НАТО ОБСЄ ООН ОПЕК ПАРЭ Північний Корпус Полк АЗОВ СБУ Східний Корпус Табір Азовець Український вибір ЮНЕСКО ЗСУ
Спорт
футбол Сильна Nація
Україна
Авдіївка Бахмут Бердянськ Черкассы Чернігів Чернівці Дніпро Донбас Донецьк Харків Херсон Хортиця Івано Франківськ Київ Київщина Коблево Конотоп Краматорськ Кременчуг Крим Львів Макіївка Мар'янка Маріуполь Мелітополь Миколаїв Одеса Полтава Рівне Широкине Слов'янськ Вінниця Закарпаття Запоріжжя
Загиблі бійці
Амброс Береза Cіф Дюс Ратібор Світляк
ЗМІ
A-Radio