20.07.2018, 23:41
Світ Україна Війна Новини Азову Відео Заходи ЦК Азов Про Азов ЗМІ про нас Національний корпус Статті
Архів
15:52 12.09.2017

Національний Корпус ушанував пам'ять Константінса Пупурса

Сьогодні Національний Корпус на території посольства Латвії у Києві вшанував пам'ять непересічного латвійця й архітектора Інтермаріуму - Константінса Пупурса, передавши квіти та листа співчуття на ім'я посла Латвії в Україні Юріса Пойканса, підписаного лідером Національного Корпусу Андрієм Білецьким.

Константінс Пупурс - це не звичайний патріот, що з року в рік повторює певний набір патріотичних гасел. Усе своє життя він тонко реагував на головні загрози своїй нації, регіональній співдружності та Інтермаріуму, рухаючись у ногу з викликами часу.

14 червня 1988 р., коли Група захисту прав людини "Гельсінкі-86" вирішила провести захід пам'яті жертв сталінських репресій, честь пронести латвійський національний прапор вулицями Риги до Пам'ятника Свободи випала саме Константінсу.

Ця знаменна подія відбулася вперше з часів радянської окупації 1940-41 рр. Кожен відвідувач Військового музею в Латвії сьогодні може переглянути славетні експозиції, присвячені цим сторінкам його особистої історії та історії Латвії.

Депортований з Радянського Союзу за свою дисидентську діяльність, Константінс Пупурс не гаяв часу за кордоном. Розвиваючи військову та наукову кар'єру, він отримав звання офіцера армії США та подарував освітнім закладам Британії та США ґрунтовні праці, присвячені правим рухам світу.

Повернувшись на Батьківщину, Константінс без вагань приєднався до "Національного альянсу". Як легендарного борця за незалежність Латвії, його регулярно запрошували в школи та на міжнародні конференції, де він ділився досвідом протистояння комунізму. Його політичні симпатії, зайве казати, були цілком на боці України.

Проте, на відміну від типових представників дисидентства, Константінс усвідомлював, що неорадянська Росія - це не єдина загроза Україні, Латвії, Європі й світу. Інтермаріум був його відповіддю не тільки путінській агресії, а й катастрофічній політиці "відкритих дверей", яку нав'язують еліти Заходу.

Не менше переймався він економічними питаннями. Зважаючи на те, що з часів здобуття незалежності у пошуках кращої долі Латвію покинуло 350 000 осіб (із двох мільйонів), Константінс Пупурс охоче став латвійським делегатом регіональної ініціативи Wage Union, що ставить за мету збалансування заробітних плат між Західною та Центрально-Східною Європою, щоб попередити відтік молодої кваліфікованої сили за кордон.

Виступ Константінса на Другій конференції Групи сприяння розбудові Інтермаріуму, що відбулася в Києві 27 квітня 2017 р. за ініціативи лідера Національного Корпусу Андрія Білецького, мав відповідну назву - "Від Wage Union до військової співпраці". Саме тоді українські націоналісти познайомилися з Константінсом, відкривши для себе цього унікального однодумця та легендарного борця за вільну Латвію та всю Європу.

Новини про раптову смерть Констатінса 9 вересня 2017 р. стали важким ударом для широкого кола друзів та соратників, що розраховували на довгу та плідну співпрацю з ним. У Константінса Пупурса залишилася дружина - українка - та син як живий символ україно-латвійської солідарності.

Вічна слава патріоту Латвії та архітектору новітньої співдружності східноєвропейських націй - Інтермаріуму!

Тепер його справа за нами!

Теги
Персона
Андрій Білецький Барак Обама Батя Денис Поліщук Джон Керрі Едуард Юрченко Ігор Олегович Кадиров Клименко Ленін Ляшко Меркель Олег Петренко Олександр Маслак Порошенко Пушилін Путін Савченко Шеремет Станіслав Краснов Стрєлков Владислав Сурков Захарченко
Тематичні
архітектура біженці брати наши менші депутати фемінізм Іду на Ви книги культура метро мусульмани Наука прогрес Річниця звільнення Маріуполя самосуд совок турнір Вибори
АТО
АТО ДНР фронт ЛДНР ЛНР Окупація сепаратизм спецназ Світлодарська дуга тероризм
Геотеги
Нідерланди Австрія Білорусь Британія Данія Фінляндія Франція Француз Голандія Італія Канада Казахстан Молдова Москва Німеччина Париж Польща РФ Росія Швеція Швейцарія США Стамбул Туреччина Україна Європа Євросоюз
Організація
підсумки року Айдар Азов беркут ЦК Азов Джура ІДІЛ КМДА ЛГБТ НАТО ОБСЄ ООН ОПЕК ПАРЭ Північний Корпус Полк АЗОВ СБУ Східний Корпус Табір Азовець Український вибір ЮНЕСКО ЗСУ
Спорт
футбол Сильна Nація
Україна
Авдіївка Бахмут Бердянськ Черкассы Чернігів Чернівці Дніпро Донбас Донецьк Харків Херсон Хортиця Івано Франківськ Київ Київщина Коблево Конотоп Краматорськ Кременчуг Крим Львів Макіївка Мар'янка Маріуполь Мелітополь Миколаїв Одеса Полтава Рівне Широкине Слов'янськ Вінниця Закарпаття Запоріжжя
Загиблі бійці
Амброс Береза Cіф Дюс Ратібор Світляк
ЗМІ
A-Radio