24.10.2021, 20:47
Мир Украина Война Новости Азова Видео Мероприятия ЦК Азов Про Азов СМИ о нас Национальный корпус Статьи
Архив
21:35 03.06.2016

Украинское гамбаре

Капітулянтські настрої суспільства вже давно вписуються в нашу буденність, рівень розчарування владою зростає, а молоді випускники університетів, замість омріяних робіт по спеціальності, зночі займають чергу під візовими центрами. І хоч якась видимість змін створюється, соціально-економічна депресія в державі лише наростає, виконуючи роль спускового гачка у світоглядному самогубстві української нації.

Людське життя завжди наповнене викликами долі, які людина, що претендує на звання особистості, повинна приймати зі стоїчною витримкою та лицарською відчайдушністю. Боротьба за тріумф загального блага над індивідуальним, полум’яна віра в часи безвір’я та постійне напруження волі повинні витіснити тони логічних доводів, сумніви та фаталізм псевдоінтелектуалів.

Під цим розуміється не тотальне відключення логіки та раціоналізму, а твердження про те, що, здавалось би, в часи найбільших поневірянь віра в краще здатна знищити будь-які бетонні стіни на шляху до мети.

Еліти УНР не вірили у свій народ і обрали завідомо капітулянтську ідеологію, вимагаючи лише прав для мови, культури та освіти. Швидше за все вони не розуміли або банально не хотіли розуміти, що в союзі з більшовиками мова, культура та освіта будуть рівноцінні твору, написаному українською мовою та наповненому партійним змістом червоних ідеологічних редакторів.

Та не все було так погано, і, окрім ідейних євнухів типу Драгоманова, Грушевського та Винниченка, доля подарувала нам крутянців, УПА та сучасних добровольців. Боягуз прикривається логікою, сумнівами, раціональністю, тоді як герой довіряється своєму серцю і всупереч вироку провидіння та всюдисущій байдужості співвітчизників стає до боротьби за своє.

УСС, холодноярівці та УПА служать для нас прекрасним прикладом героїзму та самопожертви. Вони не відступили перед ворогом, хоча доводилося битися на декілька фронтів так, як, наприклад, Українська Повстанська Армія, що, серед іншого, боролась проти двох найбільших військових тоталітарних машин в обличчі СРСР та Нацистської Німеччини.
На жаль, сьогодні таку прекрасну державу, як Японія чомусь асоціюють лише з дегенеративними явищами типу аніме і хентай і чомусь забувають про такі речі, як Хагакуре, Бусидо та Гамбаре. Під «гамбаре» ми маємо на увазі самурайський принцип, згідно з яким людина відмовляється приймати поразку чи здаватись і продовжує боротись, незважаючи ні на що. Йдеться саме про ситуації, коли весь досвід говорить, що будь-який спротив марний, вже нічого не вдіяти, проте дух наказує не здаватись. Прикладів гамбаре безліч. Це триста спартанців, Брестська фортеця і відчайдушна оборона Берліну молодими людьми, що захищали цивільне населення від безчинств радянської солдатні.

Сьогодні люди популяризують капітулянтські настрої, хтось взагалі каже, що не треба нам більше Криму з Донбасом, банально не усвідомлюючи, що якщо дати відкусити цей шматок території, то неодмінно будуть наступні.

Це і є тією мотивацією всіх фронтовиків, а не безвізовий режим і членство в ЄС, що президент не так давно назвав національною ідеєю українців. Нікого більше не хвилює ні перше, ні друге, люди стоять на передовій, щоб завтра в їхньому рідному місті не було зелених чоловічків і воєнної розрухи.

В історії України, як і в інших держав, є безліч своїх свідомих чи несвідомих послідовників гамбаре. Хіба не розуміли українські студенти, що бій під Крутами завідомо програшний? Швидше за все розуміли прекрасно, але виступили проти ворога і героїчно прийняли смерть. УПА воювала на декількох фронтах, що теж було завідомо програшною війною, тим не менше, останні повстанські командири вийшли з лісів тільки після смерті Сталіна.


Сьогоднішнє століття ознаменувало, як назвав це один з командирів добровольчого загону, народження самураїв української нації. Кіборги прекрасно усвідомлювали програшність утримування ДАП, проте стояли там і косили сепаратистську заразу до тих пір, поки не витримав бетон, який і поховав багатьох героїв. Їх не будуть піарити національні канали, як вони це роблять з Джамалою і депортаціями татар. Про них не розкаже пан Наєм, лише тихо згадають сім’ї і фронтові побратими. Багато хто не усвідомлює сакральності жертви, та 242 дні оборони навряд чи струться з пам’яті сучасників, свідомо або не свідомо будучи зразком українського гамбаре.

Ми живемо в кривавий час, коли нам доводиться брати на себе роль держави, та вести боротьбу на цивільному і військовому фронті, проте, без огляду на всі труднощі, ми щасливі бути тим, ким ми є. Сьогодні твориться історія, і навіть якщо нам трапиться програти в цій війні, кожна осиротіла дитина, кожен воїн і волонтер, кожна заплакана мати, сивочолий батько чи овдовіла дружина скажуть:

«Ми ні про що не шкодуємо, якби довелось все пережити знову, ми б повторили той самий шлях».

Владислав Ковальчук

Теги
Персона
Андрей Билецкий Барак Обама Батя Денис Полищук Джон Керри Эдуард Юрченко Игорь Олегович Кадыров Клименко Ленин Ляшко Меркель Олег Петренко Александр Маслак Порошенко Пушилин Путин Савченко Шеремет Станислав Краснов Стрелков Владислав Сурков Захарченко
Тематические
архитектура беженцы братья наши меньшие депутаты феминизм Иду на Вы книги культура метро мусульмане Наука прогресс Годовщина освобождения Мариуполя самосуд совок турнир Выборы
АТО
АТО ДНР фронт ЛДНР ЛНР Оккупация сепаратизм спецназ Светлодарская дуга терроризм
Геотеги
Нидерланды Австрия Беларусь Британия Дания Финляндия Франция Француз Голландия Италия Канада Казахстан Молдова Москва Германия Париж Польша РФ Россия Швеция Швейцария США Стамбул Турция Украина Европа Евросоюз
Организация
итоги года Айдар Азов беркут ГК Азов Джура ИГИЛ КМДА ЛГБТ НАТО ОБСЕ ООН ОПЕК ПАСЕ Північний Корпус Полк АЗОВ СБУ Східний Корпус Лагерь Азовец Украинский выбор ЮНЕСКО ВСУ
Спорт
футбол Сильная Нация
Украина
Авдеевка Бахмут Бердянск Черкаси Чернигов Черновцы Днепр Донбасс Донецк Харьков Херсон Хортица Ивано Франковск Киев Киевщина Коблево Конотоп Краматорск Крименчуг Крым Львов Макеевка Марьинка Мариуполь Мелитополь Николаев Одесса Полтава Ровно Широкино Славянск Винница Закарпатье Запорожье
Павшие герои
Амброс Береза Сиф Дюс Ратибор Светляк
СМИ
A-Radio